Tupakatta
Rekisteröityi: 14/12/2010 05:40:33
Viestit: 1
Ei kirjautunut
|
Olen ollut tupakan polttaja jo pienestä pitäen. Alussa passivisena tupakoitsijana ja tätä kautta tullut nikotiini riippuvaiseksi pikku hiljaa, polttanut sitten alk. noin 16 vuotiaasta, useita vuosia.
Nyt sitten nikoretten avulla vieroittumassa.
Kivaa on, kyllä elämä ilman tupakkaa on mukavampaa kaikin puolin, onneksi on nikorette, ilman sitä tuskin olisin onnistunut.
Kirjallisuus ja tieto tupakasta/nikotiinista ( ... että on voimakkaasti ja nopeasti riippuvuutta aiheuttava aine ja että sitä on saatava lisää niikin lyhyessä ajassa kuin joku tunti...)on myös auttanut lopettamisessa.
Välillä vielä kokeilen, että miltähän se maistuu se tupakka, mutta en saa enää polttamisesta samaa tyydytystä kuin aiemmin, mikä onkin tosi hyvä juttu, viimeksi poltin askista 4kpl ja loput heitin roskiin.
Tsemppiä vaan kaikille lopettajille terveisin
|